تقویت ارتباط میراث فرهنگی خوزستان و انجمن‌های دوستدار میراث فرهنگی

تقویت ارتباط میراث فرهنگی خوزستان و انجمن‌های دوستدار میراث فرهنگی

راستا نیوز- افشین حیدری مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان در جمع انجمن‌های دوستدار میراث فرهنگی خوزستان در اداره کل میراث فرهنگی اظهار کرد: میراث فرهنگی دستگاهی فرهنگی است که نیازمند یاری است و بهترین بازوان یاری برای این نهاد مردم هستند.

وی افزود: انجمن‌های دوستدار میراث فرهنگی مردمانی هستند که دغدغه کار فرهنگی در سطح آثار تاریخی را دارند و یار و یاور دستگاه دولتی در راستای اجرای وظایف ذاتی هستند و به این دلیل از این نهادهای کاملا مردمی حمایت می‌کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان خاطر نشان کرد: انجمن‌های دوستدار میراث فرهنگی درباره شرایط آثار تاریخی دغدغه‌های بجایی دارند که میراث فرهنگی با نیل به اهداف عالیه در راستای بهبود شرایط در حال تلاش است و می‌کوشیم تا وضعیت گذشته رفته رفته با اصلاح امور اداری و بروکراسی از بین برود.

حیدری اذعان کرد: میراث فرهنگی با مشکلات انباشته شده‌ای مواجه است که برای رفع مشکلات به زمان نیاز است ولی رفع مشکلات در آثار تاریخی را منوط به رفع موانع داخلی نمی‌دانیم و به صورت شبانه‌روزی برای حفاظت و مرمت آثار تاریخی فعالیت می‌کنیم.

در این نشست اعضای انجمن‌های دوستدار میراث فرهنگی اندیمشک، رامهرمز، مسجدسلیمان، شوشتر، باغملک، تاریانا اهواز و برخی انجمن‌های صنفی در حوزه گردشگری و … حضور داشتند./س

درباره نویسنده

2077مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2023 راستا خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی