ضرورت حل مشکلات جامعه معلولان خوزستان

ضرورت حل مشکلات جامعه معلولان خوزستان

راستا خوزستان: جامعه معلولان مشکلات عدیده‌ای از جمله مناسب‌سازی نشدن محیط شهری، مسکن، اشتغال و ازدواج دارند. به گزارش پایگاه خبری راستا خوزستان، کاظم راد در مراسم روز جهانی معلولان که امروز (۱۲ آذرماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: جامعه معلولان مشکلات عدیده‌ای از جمله مناسب‌سازی نشدن محیط شهری، مسکن، اشتغال و ازدواج دارند.

وی افزود: در سال ۹۶ قانون حمایت از افراد دارای معلولیت تصویب شد، اما تاکنون این قانون اجرا نشده یا به صورت کمرنگ اجرا شده است در حالی که در صورت اجرای دقیق و کامل این قانون، مشکلات جامعه معلولان رفع می‌شود، اما متاسفانه تاکنون دستگاه‌های اجرایی این قانون را اجرا نکرده‌اند.

رئیس انجمن حمایت از معلولان خوزستان گفت: در قالب این قانون، همه مشکلات معلولان از جمله مناسب‌سازی محیط شهری و ساختمان‌های ادارات، رفع مشکلات اشتغال، ازدواج، مسکن و استخدام پیش‌بینی شده است، اما فعلا مسئولان به این نگاه نرسیده‌اند که این قانون را کامل اجرا کنند.

راد عنوان کرد: خوزستان بالغ بر ۸۰ هزار معلول دارد که ۳۰ هزار از این تعداد در اهواز سکونت دارند. بالغ بر ۲ هزار نفر از این تعداد عضو انجمن حمایت از معلولان خوزستان هستند.

وی تصریح کرد: خوزستان از نظر تعداد معلولان در رده چهارم کشور قرار دارد که این مساله به دلیل مشکلاتی از جمله ازدواج‌های فامیلی و تصادفات جاده‌ای است.

درباره نویسنده

2071مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2023 راستا خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی