صفی اله هزاریان:
از هیچ کاندیدایی حمایت نمی کنم/ برادری بالاتر از نمایندگی است/ معلمی که سردار اتحاد شد

از هيچ كانديدايي حمايت نمي كنم/ برادري بالاتر از نمايندگي است/ معلمي كه سردار اتحاد شد

راستا نیوز- دکتر صفی اله هزاریان کاندیدایی که در دور اول بیشترین آراء منطقه لالی را کسب کرد در گفتگو با راستا نیوز اظهار داشت: در دور دوم انتخابات هیچ گونه حمایتی از دو کاندیدای مسجدسلیمان نخواهم داشت چرا که اهداف، برنامه ها و تفکرات اینجانب به هیچ کدام از دو کاندید حوزه انتخابیه نزدیک نیست. وی ادامه داد: از همه کسانی که در انتخابات ۷ اسفند شرکت کردند و اینجانب را مورد لطف قرار دادند و با حضور در عرصه تعیین سرنوشت حماسه ای از جنس اتحاد و همدلی را رقم زدند تشکر می کنم. هزاریان ادامه داد: این انتخابات است که موجب تقویت نظام و قدرت آن می گردد و به نوعی می توان گفت مردم جشن انتخابات می گیرند و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری که سال ۹۴ را سال اتحاد و همدلی نامیدند مردم به این نامگذاری جامعه عمل پوشاندند.

صفی الله هزاریان ضمن تبریک سال ۹۵ که سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شد گفت: این سال نقشه راه دولت، مردم، و دستگاههای اجرایی و حکومتی و دیگر قوای کشور است تا پاشنه های آشیل اقتصاد کشور به نقاط قوت تبدیل شده و با تبدیل تهدیدها به فرصت ایران را به جایگاه نخست منطقه نزدیک تر سازد. اگر چه ما نتوانستیم در عرصه سیاست پیروز میدان باشیم ولی قطعاً ذهن های آگاه و قلب های پاک گواهی خواهند داد که ما و شما پیروز اخلاق و جوانمردی بوده ایم. دکتر هزاریان ادامه داد: از ابتدای کار انتخاباتی شعار من این بود توکل بر خدا، رعایت قانون،رعایت اخلاق و با توکل برخدا و رسالتی که به عنوان یک معلم داشتم که در راه اخلاق و صداقت گام بردارم و خداوند هم چنین خواست که حاصل کار ما در انتخابات اتحاد و همدلی بود هر چند بداخلاقی هایی صورت گرفت که هواداران را به آرامش دعوت کردم چرا که معتقدم بر اساس اعتقاد ما برادری بالاتر از نمایندگی است.

IMG_01111

وی در ارتباط با عکس انتخاباتی ایشان و نماد بشکه نفت نیز گفت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری” همچنان که شرکت در انتخابات یک وظیفه است گزینش خوب و آگاهانه هم یک وظیفه است.

انتخابات یکی از راه ها ی تجلی افکار عمومی است که از یک سو موجب پیدایش رفتار انتخاباتی و از سوی دیگر جامعه پذیری سیاسی افراد می شود. جامعه پذیری که در آن انسان ها با سیستم سیاسی کشور در نظام اجتماعی آشنا می شوند. حضور اینجانب در انتخابات با نماد بشکه نفت که در حقیقت بشکه نفت شناسنامه مسجدسلیمان است،ترکیب از سه رنگ مختلف بر روی بشکه و نام mis درج شده است رنگ مشکی نمادی از نفت و رنگ زرد نمادی از گاز و رنگ آبی نمادی از منابع آبی منطقه است. از نظر روانشناسی تفسیر رنگ های بشکه نفت می تواند چنین باشد: رنگ آبی یعنی آرامش و شکوفایی آیا استعدادهای منطقه شکوفا شده است؟

رنگ زرد نماد افسردگی و پژمردگی است که امیدواریم از فقر و بیکاری رنگ چهره های مان زرد نشود.

رنگ مشکی یعنی غم و اندوه که با ارائه راهکارها و برنامه های فرهنگی و اقتصادی شاهد معضلاتی همچون اعتیاد، خودکشی، ناهنجاری های اجتماعی نباشیم.

هزاریان در بخشی دیگری از سخنان خود گفت: هر نماینده ای که به مجلس راه یابد مهم ترین برنامه اش باید عدالت و مشارکت تمام شهروندان و اقوام با استفاده و ایجاد انگیزه در بکارگیری با عملکرد ها فعالیت ها و استعدادها را شامل شود او باید به همه مردم یکسان توجه کند همراه با وضع قوانین که در بر گیرنده برنامه های کلان کشور باشد. همچین یکسری شرایط همچون خداترسی، مومن، انقلابی و پایبند به ارزش های انقلاب و رهبری را داشته باشد…

هزاریان گفت: برای حوزه انتخابیه مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتگل باید از لحاظ فرهنگی و روانشناسی و آسیب های اجتماعی محرومیت، کارهای بیشتری لحاظ شود اگر فرهنگ درست شود اقتصاد و سیاست هم درست می شود.

در بحث مسایل فرهنگی می توان از اساتید، نخبگان، ائمه جمعه و جماعات و معلمان استفاده کرد. نقش آفرینی روحانیت در ایران اسلامی از دیرباز تاکتون در جهت اشاعه فرهنگ ناب اسلامی و ظلم ستیزی مهم و ارزشمند است و در حل مشکلات فرهنگی و محرومیت های منطقه می تواند صدای رسای محرومان باشد و اما معلمان که به عنوان فرهنگ سازان کشور می باشند. چرا که انسان ها سرمایه های یک کشور محسوب می شوند و معلم تولید کننده این سرمایه است. صفی الله هزاریان در پایان سخنان خود روز معلم را به تمام معلمان به عنوان انسان سازان و تولید کنندگان سرمایه تبریک گفت.

درباره نویسنده

2077مطلب نوشته است .

One Comment on “صفی اله هزاریان:
از هیچ کاندیدایی حمایت نمی کنم/ برادری بالاتر از نمایندگی است/ معلمی که سردار اتحاد شد

  • بختیارصفری wrote on 8 اردیبهشت 1395 16:39

    آقای دکترهزاریان مصلحت خودتان رابرمصلحت حوزه انتخابیه تان ترجیح دادید شما بعنوان نفراول حوزه لالی باید جهت روشن شدن اذهان عمومی حوزه انتخابیه تان اصلح رامعرفی میکردید

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2023 راستا خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی