رییس شورای شهر اهواز: مشکلات شهر اهواز به چالش تبدیل شده‌اند

رييس شوراي شهر اهواز: مشکلات شهر اهواز به چالش تبدیل شده‌اند

رییس شورای شهر اهواز گفت: مشکلات شهر اهواز اکنون به چالش تبدیل شده‌اند و برای این‌که از تبدیل این مشکلات به بحران جلوگیری و مشکلات حل شود، به واقع نیازمند مدیریت جهادی در اهواز هستیم.

به گزارش راستا نیوز علاسوندمقدم در جلسه هم‌اندیشی دست‌اندرکاران بانک شهر و شهرداری اهواز که امروز، دوشنبه (۲۹ اردیبهشت ماه) در ساختمان شورای شهر برگزار و منجر به امضای تفاهم نامه‌ای بین دو طرف شد، اظهار کرد: خوزستان یک نقطه استراتژیک در کشور محسوب می‌شود و همه جا فریاد می‌زنیم که خوزستان جایگاهی ویژه در اقتصاد، صنعت و حمل و نقل و همچنین یک جایگاه استراتژیک در منطقه خاورمیانه دارد اما واقعیت این است که خوزستان و به خصوص اهواز هنوز به جایگاه اصلی خود نرسید‌ه‌اند.

وی ادامه داد: به طور نمونه در حوزه حمل و نقل عمومی و شهری، اهواز رنج می‌برد. نگاه مدیران به اتوبوسرانی و تاکسیرانی، نگاه درآمدی نیست بلکه نگاه صرف خدمات‌رسانی است. به طور مثال در اتوبوسرانی تنها ۳ درصد درآمد از طریق استفاده مردم حاصل می‌شود.

رییس شورای شهر اهواز با اشاره به گرم بودن هوا در بسیاری از ایام سال در خوزستان، گفت: با این شرایط باید ناوگان حمل و نقل عمومی اهواز را از نظر دستگاه‌هایی با امکانات سرمایشی مناسب مجهز کنیم  و این در حالی است که اکنون از حدود ۴۰۰ دستگاهی که در مدار وجود دارد ۶۷ درصد آنها در اهواز فاقد سیستم سرمایشی هستند.

علاسوند برآوردها و نتایج امضای تفاهم‌نامه بین بانک شهر و شهرداری که در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری را مثبت پیش‌بینی کرد و گفت: بی‌شک هر قدمی که برای توسعه و آبادانی خوزستان و کلانشهر اهواز بردارید، مردم خوزستان قدرشناس هستند و نام شما را برای همیشه به نیکی خواهند برد.

درباره نویسنده

2077مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2023 راستا خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی