گزارش راستا نیوز از نشست خبری رییس جمعیت هلال احمر با اهالی رسانه مسجدسلیمان

گزارش راستا نیوز از نشست خبری رییس جمعیت هلال احمر با اهالی رسانه مسجدسلیمان

راستا نیوز – به مناسبت هفته هلال احمر و با حضور اهالی رسانه، خبرنگاران و مدیران مسئول سایت های خبری شهرستان مسجدسلیمان نشست مطبوعاتی ریاست این اداره در ساختمان هلال احمر شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری راستا نیوز شاپور باقری رییس جمعیت هلال‌احمر مسجدسلیمان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و هفته هلال احمر گفت: هلال احمر یک سازمان غیرانتفاعی و عام‌المنفعه است که دو سیاست کلی آموزش همگانی و امداد و نجات را دنبال می کند. وی ادامه داد: هلال‌احمر طبق وظایف ذاتی خود باید در مواقع بروز بحران‌هایی نظیر سیل، زلزله، جنگ و غیره در داخل و خارج مرزها به امدادرسانی و خروج مصدومان و قربانیان این حوادث کمک کند.

باقری گفت: ساختار هلال احمر از چند واحد تشکیل شده است مثل: واحد امداد و نجات، جوانان، آموزش، داوطلبان و… که در واحد امداد خدمات امدادی درمانی به آسیب دیدگان جنگ، سوانح و  همچنین بلایای طبیعی ارائه می شود و یا واحد خدمات داوطلبانه با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر از طریق سازماندهی و بهره‌گیری از توان و مساعدت افراد و اقشار توانمند تشکیل گردیده است. رییس جمعیت هلال‌احمر مسجدسلیمان همچنین جذب و سازماندهی، آموزش و پژوهش، امور اجتماعی و فرهنگی را نیز جز وظایف واحد جوانان این جمعیت خواند و گفت: تمام کارهای طراحی، برنامه ریزی و نظارت بر برنامه‌های آموزشی مدرسان مربیان و اعضاء در این بخش انجام می‌شود…

شاپور باقری در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با عملکرد اداره تحت امر خود گفت: طی چند ماهی که بنده افتخار داشتم به عنوان مسئول این اداره انجام وظیفه کنم ساماندهی و تعمیر و تجهیز فضای اداری، تعمیر خودروهای امدادی، تجهیز پایگاه سه راهی لالی، ساماندهی و آموزش نیروهای داوطلب، انجام شد. وی ادامه داد: در بحث واحد امداد و نجات مسجدسلیمان نیروهای توانمدی دارد به طور مثال در حادثه زلزله کرمانشاه نیروهای ما فعالیت بسیار خوبی داشت و علاوه بر اعزام نیرو در جمع آوری کالاهای مورد نیاز و رساندن آن به دست مردم بسیار کوشا بود.

وی در ارتباط با طرح هر خانواده یک امدادگر نیز گفت: آموزش به خانواده‌ها جهت کمک به حادثه دیده مهم ترین اولویت کاری هلال احمر بوده تا بتوانیم به ازای هر خانواده یک امدادگر داشته و طرح “هر خانواده یک امدادگر” را اجرا کنیم. وی با دعوت از همه جوانان نسبت به فعالیت در جمعیت هلال‌احمر گفت: فعالیت‌های داوطلبانه و تقویت سازمان جوانان از طریق ایجاد بسترهای لازم امکان پذیر است که امیدواریم خانواده‌ها خصوصا جوانان از چنین طرح‌هایی حمایت کنند.

رییس جمعیت هلال احمر در ارتباط با نیاز شهرستان به پایگاههای امدادی نیز گفت: با تلاش و پیگیری‌های مهندس ظاهری نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، علیرضا گوروئی فرماندار شهرستان و دکتر خدادادی مدیرکل هلال احمر خوزستان امسال شاهد کلنگ‌زنی دو پایگاه در سه راهی عنبر و سه راهی گلگیر خواهیم بود. وی ادامه داد: از آن جایی که مسجدسلیمان بر روی گسل زلزله قرار دارد می‌طلبد که امکانات و تجهیزات این اداره بروز شوند که بحمدالله در حال انجام این کار می‌باشیم.

 

درباره نویسنده

2071مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2023 راستا خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی