معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان:
استقرار خسارت دیدگان در منازل هوانیروز در دستور کار قرار گرفته/ وضعیت زیرساخت ها در مسجدسلیمان اسف بار است

استقرار خسارت دیدگان در منازل هوانیروز در دستور کار قرار گرفته/ وضعیت زیرساخت ها در مسجدسلیمان اسف بار است

راستا نیوز – معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان که با حضور علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام حجتی نیا سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان و اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان برگزار شد گفت: مناطقی در مسجدسلیمان هستند که جزو مناطق در معرض خطرند اما تحت عنوان بافت فرسوده شناخته می شوند البته شرکت نفت قبل از انقلاب نیز اعلام کرده بود که این مناطق آلوده به نفت و گاز هستند و آنها را تملک کرده بود.

فاضل عبیات افزود: در منطقه پشت برج مسجدسلیمان حدود پنج هزار نفر ساکن هستند که بنا بوده ساکنان این منازل به نحوی به خانه های هوانیروز منتقل شوند ولی تاکنون بیشتر از ۵۰۰ خانوار از آن ها منتقل نشده اند و بقیه در همان منطقه پشت برج ساکن هستند که در برابر حوادثی مثل زلزله آسیب پذیرند و اکثر تخریب های زمین لرزه نیز در آن منطقه رخ داده است.

وی وضعیت زیرساخت ها در مسجدسلیمان را اسف بار خواند و بیان کرد: متاسفانه این منطقه بسیار محروم است و زمین لرزه نیز موجب شده است که به قشر آسیب پذیر چه در مسجدسلیمان و چه در گلگیر آسیب وارد شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر برخی منازل قابل سکونت نیست و مردم مجبورند با وجود گرمای شدید در چادر زندگی کنند، به طور کلی آمار تخریب بالا است.

معاون استاندار ادامه داد: البته کارهایی برای استقرار خسارت دیدگان در منازل هوانیروز در نظر گرفته شده و اقدامات در دست انجام است خیران نیز پیشنهاداتی داشته اند اما تا این لحظه ارزیابی ها در دست انجام است و پس از ثبت پرونده ها حجم تخریبها و کار تعمیرات مورد مشخص می شود.

روز دوشنبه ۱۷ تیر ۹۸ زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر شهرستان مسجدسلیمان را لرزاند که کانون آن در منطقه گلگیر این شهرستان بود، در این زمین لرزه ۱۴۰ نفر مصدوم شدند.

درباره نویسنده

2024مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2022 راستا خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی