تاریخ : دوشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۲ Monday, 4 December , 2023

اطلاعیه ها

حکم قصاص برای قاتل شهید سعید پویان صادر شد ۱۰هزار اصله نهال برای توسعه فضای‌سبز به مناطق نفتخیز جنوب ارسال شد تولیدپایدار97درصدی اوره درشرکت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان باحمایت عضوهیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری از ۴۰۳ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته از محل عوارض آلایندگی به شهرداری مسجدسلیمان، ۱۸۳ میلیارد آن هزینه شده و ۲۲۰ میلیارد تومان در حساب موجود میباشد/ در بحث اعتبارات عوارض آلایندگی ، مجموعه شهرداری به غیر از پروژه های تعریف شده ، اجازه و اختیار هیچگونه هزینه کردی ندارد و آزادسازی اعتبارات با نظر استانداری و فرمانداری خواهد بود/ اجازه نخواهیم داد ریالی از اعتبارات عوارض آلایندگی در جایی خارج از موارد قانونی مشخص شده هزینه شود اگر مسئولان شهری صدای مردم شهر باشند قطعا مشکلات مردم مرتفع خواهد شد/۴ کپسول برای مصرف یک خانوار در ماه! جلسه ستاد بحران با حضور شهردار و فرماندار مسجدسلیمان برگزار گردید آغاز نوسازی ناوگان سازمان اتوبوسرانی اجرای عملیات خط کشی بلوار میدان دانشگاه آزاد حد فاصل میدان هوانیروز

0

سردار باقرزاده: وجود 6 هزار مفقود‌الاثر در خاک عراق

  • کد خبر : 56
  • ۰۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۵:۳۸

راستا نيوز- در نشست خبری مذاکرات سه جانبه ایران، عراق و صلیب سرخ جهانی که به میزبانی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر و با موضوع تفحص شهدا برگزار شد سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سئوالات آنان پیرامون آغاز عملیات تفحص […]

راستا نيوز- در نشست خبری مذاکرات سه جانبه ایران، عراق و صلیب سرخ جهانی که به میزبانی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر و با موضوع تفحص شهدا برگزار شد سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سئوالات آنان پیرامون آغاز عملیات تفحص شهدا در خاک عراق پاسخ داد.

در این نشست که با محوریت پاکسازی مناطق (عملیات کربلای 4) و کردستان انجام شد، سید محمد باقر‌زاده از آغاز عملیات تفحص شهدای گلگون کفن کشورمان از تاریخ 26 فروردین ماه سال جاری خبر داد و اظهار کرد: عمده مناطق در حال تفحص شامل فاو، رأس البیشه، معامر، مجنون، سیوه و‌ ام الرصاص خواهند بود.

وی افزود: از آغاز عملیات تفحص تا کنون، خوشبختانه موفق به کشف 54 شهید شده‌ایم که 43 تن از شهدا مربوط به جبهه جنوب و 11 شهید دیگر در منطقه کردستان عراق کشف شده‌اند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: عملیات تفحص همچنان و با جدیت بیشتری توسط کارگروه‌های تفحص در حال انجام است و کشور عراق نیز همکاری شایسته‌ای را در این زمینه با ما به انجام رسانده است.

باقرزاده تاکید کرد: در نشستی که پیرامون تفحص عملیات کربلای چهار با دو طرف عراقی و صلیب سرخ جهانی خواهیم داشت، هماهنگی‌ها و توافقات لازم نیز جهت تفحص شهدای کشورمان در این مناطق نیز کسب خواهد شد و بزودی کار تفحص شهدای و اکتشاف متر به متر این منطقه توسط کارگروه‌های تفحص کشورمان در خاک عراق آغاز خواهد شد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر سه منطقه از خاک عراق مورد تفحص کار‌شناسان ما قرار دارد که این مناطق، حاج عمران، ماوت و مناطقی از جبهه جنوبی نام دارند که امید بسیاری برای کشف شهدای گرانقدر کشورمان در این مناطق داریم.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح ابراز کرد: این نشست‌ها برای افزایش هماهنگی‌ها، سرعت در عملیات تفحص و رفع موانع احتمالی برگزار خواهد شد و به نتایج قابل قبولی نیز رسیده‌ایم، دو کشور دوست، برادر و همسایه ایران و عراق، برای حل همه مسائل باقیمانده جنگ در حال مذاکره هستند.

باقرزاده اظهار کرد: تاکنون دستگاه‌های پزشکی قانونی، وزارت نفت، محیط زیست و سایر نهاد‌ها همکاری شایسته‌ای با ما داشته‌اند که کمال تشکر و قدردانی را از این دستگاه‌ها داریم.

وی در خصوص سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان و دلایل برگزاری این نشست‌ها در این شهر یادآور شد: خرمشهر این خاک مقدس که نقطه عطفی بر پیروزی‌های ملت ایران در دوران هشت ساله جنگ است، بخش عمده‌ای در موضوع تفحص شهدا داشته و شمار قابل توجهی از شهدا مربوط به این خطه هستند که بنا بر این شد تا انتظارات مردم منطقه را رسیدگی کنیم و به خواسته‌های آنان در قبال فرزندان خود پاسخ دهیم.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح از استقبال مردم کردستان در قبال گروه‌های تفحص کشورمان قدردانی کرد و اضافه کرد: دوستان کرد ما در منطقه کرد نشین عراق، انصافا استقبال شایسته‌ای از تفحص گران ما داشتند که دست آن برادران را به گرمی می‌فشاریم و از خواهرانمان در کردستان عراق کمال تشکر را داریم.

باقر‌زاده اشاره کرد: در منطقه کردستان عراق نیز کار تفحص پیشرفت قابل توجهی داشته که این روند رو به رشد است و تا کنون 11 شهید گلگون کفن کشور جمهوری اسلامی ایران در این مناطق کشف شده است.

وی افزود: بالغ بر 6 هزار شهید مفقود الاثر ما در خاک عراق باقی مانده‌اند که تعداد 2 هزار و 500 تن از آنان در مناطق کردنشین عراق مدفون هستند که برای کشف آنان باید اهتمام ویژه‌ای ورزید.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص تفحص شهدای خلبان تاکید کرد: اطلاعاتی نیز در خصوص شهدای خلبان ما که احتمال می‌رود در شهر‌ها و گورستان‌های عراق به خاک سپرده شده باشند، از جمله در منطقه کرکوک، در اختیار دوستان عراقی گذاشته‌ایم ولی طرف عراقی برای همکاری در این خصوص دچار مشکل هستند چرا که آمریکائی‌ها در زمان اشغال این اطلاعات را با خود برده‌اند و کار را برای تفحص شهدای خلبان مشکل کرده‌اند.

باقرزاده اظهار کرد: مطمئنا در خصوص تفحص شهدای خلبان با جدیت خاصی این موضوع را پیگیری خواهیم کرد و قطعا از کمیته بین الملل صلیب سرخ در این خصوص تقاضای برگرداندن اطلاعات مربوط به خلبانان را خواهیم کرد.

وی ادامه داد: همچنین سال گذشته گورستان‌های اطراف بغداد را با دوستان عراقی بازدید کرده‌ایم که به نتیجه دلخواهی نرسیده‌ایم، اما دست از کار نشسته و همچنان پیگیری‌ها برای کشف شهدای خلبان در اقصی نقاط عراق ادامه دارد.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح استمداد از ارواح طیبه شهدا را سرآغاز این عملیات عظیم تفحص دانست و تصریح کرد: تا شهدا امداد نرسانند، استمداد از هیچ انسانی ساخته نیست.

باقرزاده فتح خرمشهر را فتحی متکی به باورهای دینی جوانان ما دانست و عنوان کرد: در فتح خرمشهر، خیال باطل اشغال این خاک مقدس برای همیشه از ذهن یاوه گویان رخت بر بست و امروز خرمشهر، خرمشهر مانده و مردم دو کشور در کمال صلح و دوستی در کنار هم زندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: امروز مردم عراق هستند که خود برای خود تصمیم می‌گیرند و این موضوع را در انتخابات اخیر عراق به وضوح مشاهده کردیم و سیاهی این فتنه بر چشم دل زورگویان و مستبدان ماند و عاقبت چپاول گران را نیز به چشم مشاهده کردیم.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر چگونگی کشف شهدای قواص عملیات کربلای چهار که قرار بود کیلومتر‌ها را زیر آب طی کنند و با رسیدن به پتروشیمی بصره خط را شکسته و دشمن را دور بزنند و عده‌ای از آنان در آب به شهادت رسیدند، اطمینان داد که هیچ نقطه‌ای از خاک عراق برای کشف فرزندان گلگون کفن این سرزمین اسلامی از چشم تفحص گران پنهان نخواهد ماند.

باقرزاده خطر نشان کرد: تا کنون 54 شهید از خاک عراق کشف شده‌اند که آن بزرگواران از دو مرز باشماق در کردستان و شلمچه در خوزستان وارد کشورمان خواهند شد و مراسم استقبال باشکوهی را نیز از پیکرهای این عزیزان در پیش خواهیم داشت.

لینک کوتاه : https://rastakhouzestan.ir/?p=56

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.