تاریخ : دوشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۲ Monday, 4 December , 2023

اطلاعیه ها

حکم قصاص برای قاتل شهید سعید پویان صادر شد ۱۰هزار اصله نهال برای توسعه فضای‌سبز به مناطق نفتخیز جنوب ارسال شد تولیدپایدار97درصدی اوره درشرکت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان باحمایت عضوهیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری از ۴۰۳ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته از محل عوارض آلایندگی به شهرداری مسجدسلیمان، ۱۸۳ میلیارد آن هزینه شده و ۲۲۰ میلیارد تومان در حساب موجود میباشد/ در بحث اعتبارات عوارض آلایندگی ، مجموعه شهرداری به غیر از پروژه های تعریف شده ، اجازه و اختیار هیچگونه هزینه کردی ندارد و آزادسازی اعتبارات با نظر استانداری و فرمانداری خواهد بود/ اجازه نخواهیم داد ریالی از اعتبارات عوارض آلایندگی در جایی خارج از موارد قانونی مشخص شده هزینه شود اگر مسئولان شهری صدای مردم شهر باشند قطعا مشکلات مردم مرتفع خواهد شد/۴ کپسول برای مصرف یک خانوار در ماه! جلسه ستاد بحران با حضور شهردار و فرماندار مسجدسلیمان برگزار گردید آغاز نوسازی ناوگان سازمان اتوبوسرانی اجرای عملیات خط کشی بلوار میدان دانشگاه آزاد حد فاصل میدان هوانیروز

0

غفلت از معلم چرا؟!

  • کد خبر : 752
  • ۰۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۱:۵۶

راستا نيوز/ بهروز فرهاديان: انقلاب اسلامي ايران كه زائيده فرهنگ بي بديل اسلام است با نداي عدالت خواهي و عدالت گستري و ظلم ستيزي در جهان ماديگراي معاصر، بارقه هاي اميد را در دل هاي ظلم زدگان تابانيد و با زدودن زنگارهاي يأس و نوميدي، دل ها را به سوي خويش خواند و در منظرهاي […]

راستا نيوز/ بهروز فرهاديان: انقلاب اسلامي ايران كه زائيده فرهنگ بي بديل اسلام است با نداي عدالت خواهي و عدالت گستري و ظلم ستيزي در جهان ماديگراي معاصر، بارقه هاي اميد را در دل هاي ظلم زدگان تابانيد و با زدودن زنگارهاي يأس و نوميدي، دل ها را به سوي خويش خواند و در منظرهاي جهاني جاي گرفت. بر منظرها جاي گرفتن و بانگ حق سر دادن، هم تير و تبر و توپ و تهمت را به خود مي خواند و هم دل و عشق و مهر و شوق و اميد را . هم ظالمين مخاطب مي شوند و هم مظلومين، و هر دو مي آيند. يكي شادمان تا به انقلاب اسلامي بنازد و ديگري نالان تا بر آن بتازد. يكي «يار» است و ديگري «بار».

اين نهضت با چنين رسالتي سترگ، فراتر از هر چيز نيازمند سربازاني آگاه، دشمن شناس، مؤمن، متعهد و صبور است تا راه بر سستي ها و سپاه خصم ببندند و هوشياري و دانايي را بپرورانند. حاصل اين كه انسان سازي و تربيت نيرو، ارجمندترين كارها در چنين نظامي است. بلاشك ارجمندي و عزت اين جايگاه از آن «معلم» است. اوست كه بر سبيل انبياء راه مي پيمايد و عزم همسويي آنان دارد.

مقابله با طوفان هاي سهمگين و ويرانگر فرهنگ مسموم مغرب زمين، جز با سپاهِ سپر به دست و مؤمن و دلباختة فرهنگيان ممكن نيست. اينان در صف مقدم دفاع از فرهنگ ايران اسلامي، صبور و استوار ايستاده اند و بر ميليون ها كودك و نوجوان، سايه همت و ايمان و دانش خويش را گسترانيده اند تا سلامت فرداي جامعه اسلامي، صيانت شود.

توجه به امر توسعه و نياز به شتاب بخشيدن به بازسازي و بهسازي اين «سرزمينِ سرخ» رسالت معلمان را برجسته تر مي كند. بهره گيري از معادن، سدسازي، راه سازي، خودرو سازي، تأسيس   پالايشگاه ها، بنيان مراكز علمي و فرهنگي و تحقيقي و هر آنچه در توسعه به آن نياز مي رود، ثمره سختي ها و دردها و رنج هاي بي شمار سربازان كم ادعاي صحنه تعليم و تربيت و آموزش و پرورش است. غفلت از اين نكته، غفلت از سپاه خصم است و ايجاد روزنه در صف مقدم نبرد با دشمن.

به راستي آيا در متن اجتماع، معلمان چنين جايگاه محسوسي دارند؟! دردمندانه بـايد گفت: خـير !

معلم در جايگاه بايسته اش قرار ندارد لذا از تأمين ضروريات زندگي او غافل شده اند. اگر دين اسلام به علم و عالِم بها نمي داد، اگر تربيت انسان مقصود نبود، اگر معلمان شغل انبياء را نداشتند، اگر سلامت اخلاقي و روحي و اجتماعي با تلاش معلمان در هم تنيده نبود، اگر توليدات مادي و گردش چرخ كارخانه ها به دست پرورش يافتگان معلمان نبود و اگر ديگر «اگرها» نبود، غم مظلوميت ها بر سينه ها سنگيني نمي كرد.

از مصائب روزگار اين كه برخي كار به دستان، معلمان را طبقة «مصرف كننده» مي دانند و نه «مولد» ! و چه مصيبت ها كه از اين تفكر بر معلمان نرفت و نمي رود. اينان از «توليد»، افزوني شمارِ آدامس و بادكنك و ماشين و يخچال و اسباب بازي و امثال اين ها را مي فهمند و از «مصرف»، فكر و تحقيق و تربيت و دانش را. گويي غافل اند كه انسان تربيت شده و آموزش ديده، منشأ همة توليدهاست و معلم سرمنشأ توليدگران.

وقتي معلم «مصرف كننده» شناخته شد، بايد كه وضع معيشتي او چنان شود كه براي گذران زندگي روزمره، انرژي مفيد خود را در پشت فرمان خودروها يا در بنگاه ها و مغازه ها و . . . به هدر دهد و با تني رنجور و روحي مغموم رو به كلاس آورد. آيا آنان مي دانند «افت تحصيلي» چيست؟! سوگند به آن كه به «قلم» سوگند ياد كرد، اين دردي است كه بسي جان ها را پريشان كرده است.

البته تبعيض، حديث ديگري است. چگونه است كه نيروهاي «شركت نفت» بي آن كه در شيپورها بدمند از ازدياد حقوق و مزايا سود مي برند و بيمارستان ها، تفريح گاه ها، هتل ها، منازل سازماني و ديگر مزايا را در اختيار دارند؟ يك معلم گاه به وقت بيماري، اندوختة چندين ساله اش را براي مداوا كافي نمي بيند ولي ديگري با همان بيماري در بيمارستان هاي شركت نفت بدون پرداخت هزينه اي، تحت معالجه قرار مي گيرد. بر اين تبعيض چه بايد گفت ؟ البته ساير وزارتخانه ها از قبيل وزارت نيرو و شركت مخابرات هم مدتي است شانه به شانه شركت نفت مي زنند!

با وجود رجحان هاي ناموجه، فرهنگيان در ميدان علم و عمل و قلم و فرهنگ و انديشه، پاسداراني شايسته براي اين سراي اسلامي خواهند ماند. اما آيا كارگزاران دولت راه حلي درخور شأن معلم براي معضلات او جستجو مي كنند ؟

لینک کوتاه : https://rastakhouzestan.ir/?p=752

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.