تاریخ : سه شنبه, ۱۴ آذر , ۱۴۰۲ Tuesday, 5 December , 2023

اطلاعیه ها

دیدار مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان با رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی عملیات اجرایی پروژه بهسازی و بازسازی جاده قدمگاه امام رضا (ع) مسجدسلیمان تا روستای پاگچ لَهبَری به طول 5.6کیلومتر آغاز شد پروژه بهسازی، تعریض مسیر و جوی و جدول جاده گلف توسط شهرداری مسجدسلیمان کلنگ زنی شد حکم قصاص برای قاتل شهید سعید پویان صادر شد ۱۰هزار اصله نهال برای توسعه فضای‌سبز به مناطق نفتخیز جنوب ارسال شد تولیدپایدار97درصدی اوره درشرکت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان باحمایت عضوهیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری از ۴۰۳ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته از محل عوارض آلایندگی به شهرداری مسجدسلیمان، ۱۸۳ میلیارد آن هزینه شده و ۲۲۰ میلیارد تومان در حساب موجود میباشد/ در بحث اعتبارات عوارض آلایندگی ، مجموعه شهرداری به غیر از پروژه های تعریف شده ، اجازه و اختیار هیچگونه هزینه کردی ندارد و آزادسازی اعتبارات با نظر استانداری و فرمانداری خواهد بود/ اجازه نخواهیم داد ریالی از اعتبارات عوارض آلایندگی در جایی خارج از موارد قانونی مشخص شده هزینه شود اگر مسئولان شهری صدای مردم شهر باشند قطعا مشکلات مردم مرتفع خواهد شد/۴ کپسول برای مصرف یک خانوار در ماه!

1

استاندار خوزستان: مدیران خوزستان بر اساس مدیریت راهبردی فعلی آمار ارائه دهند

  • کد خبر : 896
  • ۰۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۹:۳۰

استاندار خوزستان گفت: هر یک از مدیران در هر سازمان و دستگاه باید به آمار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سابق و مدیریت راهبری فعلی استناد کند راستا نيوز – عبدالحسن مقتدایی با اشاره به مباحث مطرح شده نشست «دولت پاسخگو و اصحاب رسانه‌های استان» اظهار کرد: می‌خواهیم در راهی گام برداریم تا هر آنچه را […]

استاندار خوزستان گفت: هر یک از مدیران در هر سازمان و دستگاه باید به آمار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سابق و مدیریت راهبری فعلی استناد کند

راستا نيوز – عبدالحسن مقتدایی با اشاره به مباحث مطرح شده نشست «دولت پاسخگو و اصحاب رسانه‌های استان» اظهار کرد: می‌خواهیم در راهی گام برداریم تا هر آنچه را دیگران باید بدانند شفاف و روشن بیان کنیم.

وی افزود: بر این اساس، هر جایی که ضرورت باشد که تصمیمی گرفته شود بسیار صریح و روشن، مسئولیت هر تصمیم را بر عهده خواهیم گرفت.

استاندار خوزستان با اشاره به برگزاری این نشست به عنوان نشست متمرکز مدیران ارشد خوزستان و اصحاب رسانه که برای نخستین بار در سطح استان یا کشور به این سبک برگزار می‌شود، تصریح کرد: این نشست به نوعی یک حرکت جدید بوده که تاکنون در سه مقطع با اصحاب رسانه در سطح رسانه‌های ملی، استانی، مکتوب و مجازی نشست‌های خبری برگزار شده است.

* هیچ تصمیم‌گیری در خفا نداریم

مقتدایی به نحوه کار و برخورد مسئولان استان به عنوان نماینده دولت اشاره کرد و افزود: از اعتبارات توزیعی بین شهرستان‌ها تا مذاکره با شخصیت‌های حقیقی و حقوقی برای عزل و نصب‌ها، هیچ چیزی که بخواهد در تاریکی و خفا بررسی و تصمیم‌گیری شود، نخواهیم داشت.

وی در ادامه از احتمال برگزاری یک نشست خبری کامل در آینده نزدیک خبر داد و افزود: به زودی در ارتباط با سؤالات مختلف رؤسا و مدیران دستگاه‌های اجرایی پاسخگو خواهیم بود اما در این نشست با سبک و سیاق فعلی ممکن است مصاحبه‌ها و اطلاع‌رسانی‌ها تخصصی باشد.

استاندار خوزستان با توصیه به مدیران و خبرنگارانی که در این نشست حضور داشتند بیان کرد: در برگزاری چنین برنامه‌هایی به دنبال این هستیم که فضای استان بتواند مبدأ باشد نه این که به طور دائم از روندها و تجارب دیگران تبعیت کند.

مقتدایی اضافه کرد: زیرا تبعیت از الگوها و اتفاقات در نقاط دیگر کشور شاید همخوانی فرهنگی، جغرافیایی و مسائل منطقه‌ای استان را در بر نگیرد که این یک نقص است و نمی‌تواند تمام و کمال باشد.

* تعرضات را می‌توان به تعامل تبدیل کرد/ تصمیماتی که برای نسل آینده متضمن آرامش باشد اتخاذ نشده است

وی با تأکید بر این که می‌خواهیم در مدت زمان کمی که در اختیار داریم به طور بسیار شفاف و روشن در استان کار کنیم خاطر نشان کرد: وقتی به وضعیت استان نگاه می‌کنیم شاهد هستیم بسیاری از شرایط و فرصت‌های کاری تحت عنوان تجربه از دست رفته است و چه بسیار تعارضاتی که می‌توانست با بحث و گفت‌وگو به تعامل تبدیل شود و رفع نشده است.

استاندار خوزستان ادامه داد: ضرر ما از این ناحیه، از دست دادن بخشی از عمرمان است اما ضرر نسل جدید و کسانی که متأثر از تصمیم‌گیری ما هستند، این است که تصمیماتی اتخاذ نشده که برای نسل آینده متضمن رفاه، آرامش و امنیت بیشتر باشد.

مقتدایی با اشاره به اینکه تصمیمات نادرست مدیران برای آحاد جامعه تحت سرپرستی آنها همچون تصمیم پدر و مادر برای فرزندان و در مقاطع مختلف زندگی در تعیین سرنوشت و آینده آنها شباهت دارد افزود: اگر مدیران به عنوان پدران جامعه در کلیت دوره مدیریتی خود از نظر زمان مدیریت، جمع مدیریت، زمان از دست رفته و برآیند تصمیم‌گیری‌ها، برآیند موفق و 100 درصد مثبت ایجاد می‌کردند نباید جامعه با معضلات فعلی مواجه می‌شد.

به گفته وی، بنابراین نباید فضا را استنطاقی کنیم که تنها یک مسئول باید پاسخ بدهد.

*مدیران شسته و رفته آمار ارائه دهند

استاندار خوزستان با تأکید بر این که یکی از کارهایی که قطعأ باید انجام شود تا صحبت‌های مسئولان واحد، اظهار مظلومیت‌های منطقی و اظهار موفقیت‌ها مستدل باشد، پالایش آمار است، ادامه داد: هر کدام از مدیران در هر سازمان و دستگاه باید به آمار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سابق و مدیریت راهبری فعلی استناد کند زیرا آمارها باید منطقی و شسته رفته باشد.

مقتدایی گفت: عزت باید در صداقت رعایت شود و همگان باید باور کنند که هر اظهارنظری که درباره موضوعی بیان می‌شود با واقعیت یکی است و این کار هم در راستای ایجاد شفافیت در دستور کار خواهد بود.

وی با بیان این که وقت ما بسیار اندک و فرصت‌ها بسیار مساعد است، به سه موضوع اساسی در استان شامل طرح 550 هزار هکتاری با منابع بسیار، اعتبار یک هزار و 300 میلیارد تومانی زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری و سهم فاینانس استان به میزان یک میلیارد و 400 میلیون دلار اشاره و تصریح کرد: اکنون قطار (توسعه استان) روی ریل خود قرار گرفته و در مسیری است که می‌توان با سرعت حرکت کرد.

*باید با سرعت و اصلاح در مسیر حرکت کرد

استاندار خوزستان با تأکید بر این که همه باید به این هم‌افزایی، افزایش سرعت و اصلاح در مسیر کمک کنند، بیان کرد: دیگر فرصتی نداریم که بخواهیم یک سال مطالعه انجام دهیم و بعد به صورت پایلوت و در نهایت طرح اصلی را اجرا کنیم.

مقتدایی افزود: طراحی، اجرا و اصلاحات در مسیر را هم در زمان انجام می‌دهیم و به همت مدیران و اصحاب رسانه استان موفق خواهیم شد.

وی یکی از اقدامات لازم در راستای انسجام و وحدت در ارائه اطلاعات در استان را پرداختن به تصحیح آمارها عنوان کرد و ادامه داد: گاهی آمار و ارقام برای در اختیار گرفتن برخی امکانات یا اظهار برخی محرومیت‌هاست که البته سبک آن متفاوت است اما در هر دو صورت عدد و رقم باید مستدل باشد.

استاندار خوزستان اضافه کرد: همان طور که در حسابرسی یا کارهای بانکی وقتی ترازنامه ارائه می‌شود نباید یک ریال کم یا زیاد شود.

مقتدایی در پایان با اشاره به تحلیل تاریخ گذشتگان توسط نسل‌های بعد، ابراز امیدواری کرد؛ جزو مجموعه‌ای باشیم که آیندگان درباره آنها بگویند که با آن امکانات و شرایط، بهترین تصمیم را اتخاذ کردند.

لینک کوتاه : https://rastakhouzestan.ir/?p=896

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 1
  1. اقبال خوش و اجبار تقدير……….آنزمان كه به حكم تقدير سهم من و تو برابر است و آگاهى تو …شرط عقل در اين است با صدق بيان كه خود رمزگشاي دل توست …نفع خويش باز دارم زتضييع ….يا على…

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.