تاریخ : دوشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۲ Monday, 4 December , 2023

اطلاعیه ها

پروژه بهسازی، تعریض مسیر و جوی و جدول جاده گلف توسط شهرداری مسجدسلیمان کلنگ زنی شد حکم قصاص برای قاتل شهید سعید پویان صادر شد ۱۰هزار اصله نهال برای توسعه فضای‌سبز به مناطق نفتخیز جنوب ارسال شد تولیدپایدار97درصدی اوره درشرکت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان باحمایت عضوهیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری از ۴۰۳ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته از محل عوارض آلایندگی به شهرداری مسجدسلیمان، ۱۸۳ میلیارد آن هزینه شده و ۲۲۰ میلیارد تومان در حساب موجود میباشد/ در بحث اعتبارات عوارض آلایندگی ، مجموعه شهرداری به غیر از پروژه های تعریف شده ، اجازه و اختیار هیچگونه هزینه کردی ندارد و آزادسازی اعتبارات با نظر استانداری و فرمانداری خواهد بود/ اجازه نخواهیم داد ریالی از اعتبارات عوارض آلایندگی در جایی خارج از موارد قانونی مشخص شده هزینه شود اگر مسئولان شهری صدای مردم شهر باشند قطعا مشکلات مردم مرتفع خواهد شد/۴ کپسول برای مصرف یک خانوار در ماه! جلسه ستاد بحران با حضور شهردار و فرماندار مسجدسلیمان برگزار گردید آغاز نوسازی ناوگان سازمان اتوبوسرانی

0

معاون علمی‏ و‏ فناوری رییس‌جمهور : همکاری با دانشگاه‌های خوزستان در مسائل ریزگردها و مشکلات تنفسی/ : فرهنگ کارآفرینی در خوزستان کم‌رنگ است و به سابقه تاریخی مرتبط با نفت آن باز می‌گردد

  • کد خبر : 3031
  • ۰۵ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۴

راستا نیوز – معاون علمی‏ و‏ فناوری رییس‌جمهور با اعلام آمادگی این معاونت برای همکاری با دانشگاه‌های خوزستان در حوزه‏های ریزگردها و مشکلات مردم از قبیل مشکلات تنفسی ناشی از باران، این موضوعات را از اولویت‌های معاونت عنوان کرد. به گزارش راستا نیوز دکتر سورنا ستاری در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز پنج‌شنبه […]

راستا نیوز – معاون علمی‏ و‏ فناوری رییس‌جمهور با اعلام آمادگی این معاونت برای همکاری با دانشگاه‌های خوزستان در حوزه‏های ریزگردها و مشکلات مردم از قبیل مشکلات تنفسی ناشی از باران، این موضوعات را از اولویت‌های معاونت عنوان کرد.

به گزارش راستا نیوز دکتر سورنا ستاری در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز پنج‌شنبه پنجم آذرماه، در هتل نیشکر اهواز برگزار شد، با بیان این‏که باید به منابع انسانی توجه شود، اظهارکرد: در استان خوزستان باید به نیروی اسنانی توانمند اهمیت داده و زمینه حضور نخبگان فراهم شود و راه‌های انجام فعالیت‏های پژوهشی و علمی برای آن‏ها گشوده باشد. این اقدامات باید توسط بنیاد نخبگان در استان خوزستان پیگیری و انجام شود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر راهکارهای دولت برای جلوگیری از خروج نخبگان از خوزستان به توجه به مشکلات و زمینه فعالیت‏های نیروی انسانی در استان، گفت: در خوزستان 270 هزار دانشجو وجود دارد؛ این دانشجویان جوان یک پتانسیل برای حاصل یک اتفاق در استان حاصل هستند، باید فرهنگ کارمندبودن را تغییر داد و فرهنگ کارآفرینی را ترویج کرد.

معاون علمی‏ و‏ فناوری رییس‌جمهور ادامه‌داد: فرهنگ کارآفرینی در خوزستان کم‌رنگ است و به سابقه تاریخی مرتبط با نفت آن باز می‌گردد؛ باید بخش خصوصی در ظرفیت‌های ذاتی موجود در استان مانند نفت، گاز و کشاورزی ورود و ایده‏‌های خود را تبدیل به ثروت کند.

ستاری با بیان این‏که شرکت‏های دانش‏بنیان نیاز به زیرساخت‌‏های فرهنگی دارند، عنوان کرد: این شرکت‏‌ها نیازی به زیرساخت‏‌های فیزیکی گسترده ندارند و برای راه‌اندازی آن‏ها احتیاجی به هزینه‏‌های سنگین نیست؛ این دانش است که آن‏ها را به ثروت می‏‌رساند؛ توسعه شرکت‏‌های دانش بنیان مستلزم فرهنگ‌سازی است.

وی با تصریح بر این‏که پژوهشگران دانشگاهی مورد حمایت قرار می‏‌گیرند و تسهیلات به آن‏ها ارایه می‏‌شود، بیان کرد: تسهیلات لزومأ مادی نیست بلکه می‌تواند آموز‏ش‌‏هایی باشد که ارایه می‌شود.

معاون علمی‏ و‏ فناوری رییس‌جمهور در مورد برنامه‌های مطرح‌شده در نشست رؤسای استانی بنیاد نخبگان، اظهارکرد: این نشست‏‌ها جهت هماهنگی میان استان‏ها در اجرای فعالیت‏‌های بنیاد نخبگان برگزار می‌شود؛ همچنین برنامه‌‏های حوزه‏‌های کارآفرینی و فرهنگی نیز مطرح می‌شود و مورد بررسی قرار می‏‌گیرد. از سوی دیگر در کنار برگزاری این جلسات بازدیدهای استانی نیز انجام می‏‌شود.

ستاری ادامه‌داد: فعالیت‏های پژوهشی و فناورانه در کشور رو به رشد است اما مهم‏ترین مسأله فرهنگ‌سازی است. تا دو سال پیش آشنایی جامعه با شرکت‏‌های دانش‌بنیان محدود بود اما اکنون هزار و 900 شرکت دانش‏‌بنیان در کشور وجود دارد و بیش از هفت هزار میلیارد تومان از محل فروش محصولات دانش‌بنیان درآمد حاصل می‌شود؛ همچنین توسعه این فعالیت‏ها مورد تأکید تمام مقامات کشور است.

معاون علمی‏ و‏ فناوری رییس‌جمهور در پاسخ به این‌که گفته می‏‌شود خواسته‏‌های دانشگاهیان استان در سفر سال گذشته وی به اهواز محقق نشده است، گفت: این موضوع به این مسأله بستگی دارد که چگونه می‏‌خواهیم با هم کار کنیم؛ باید بررسی شود که چه مباحثی مطرح شد که محقق نشدند. البته هیچ موردی در این خصوص وجود ندارد که رسیدگی نشده باشد.

ستاری ادامه‌داد: در خصوص موارد جدید مطرح‌شده، آمادگی داریم تا در حوزه‏های ریزگردها و مشکلاتی که مردم استان با آن مواجه هستند از قبیل مشکلات ریوی مشارکت داشته باشیم که از اولویت‌های ماست؛ البته این‌گونه نیست که در این حوزه‏ها فعالیتی نبوده است بلکه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری پروژه‏‌های متعددی در خصوص ریزگردها دارد اما با دانشگاه‏‌های استان کمتر فعالیت داشته‌ایم.

وی عنوان کرد: فعالیت‌‏های پژوهشی در خوزستان حمایت می‏شود، در استان بیش از 40 شرکت دانش‌بنیان وجود دارد. اگرچه نسبت به تمام استان این تعداد کم است و باید افزایش پیدا کند، اما قطعأ این شرکت‏‌ها مورد حمایت قرار می‌گیرند.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور گفت: ارتباط با دانشگاه دو طرفه است؛ جهت‌گیری دانشگاه باید به سمت پژوهش باشد و لزوما نباید برای این کار از بودجه‏‌های دولتی استفاده شود؛ درصد قابل توجهی از درآمدهای دانشگاه باید از فعالیت‏‌های دانش‏بنیان تأمین شود. دانشگاه‌ها نباید متکی به بودجه‌های دولتی باشند زیرا نتیجه آن وضعیتی است که اکنون شاهد آن هستیم.

ستاری يادآورشد: اگر دانشگاه‏‌های خوزستان به این سمت حرکت کنند، می‏‌توان مشکلات استان را برطرف کرد و در این راستا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمادگی هرگونه سرمایه‌گذاری را دارد.

لینک کوتاه : https://rastakhouzestan.ir/?p=3031

نوشته های مشابه

۱۲آذر
حکم قصاص برای قاتل شهید سعید پویان صادر شد
۱۲آذر
۱۰هزار اصله نهال برای توسعه فضای‌سبز به مناطق نفتخیز جنوب ارسال شد
مشارکت عملی شرکت‌نفت‌و‌گاز‌مسجدسلیمان در طرح کاشت 1 میلیارد اصله نهال؛

۱۰هزار اصله نهال برای توسعه فضای‌سبز به مناطق نفتخیز جنوب ارسال شد

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.