تاریخ : دوشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۲ Monday, 4 December , 2023

اطلاعیه ها

پروژه بهسازی، تعریض مسیر و جوی و جدول جاده گلف توسط شهرداری مسجدسلیمان کلنگ زنی شد حکم قصاص برای قاتل شهید سعید پویان صادر شد ۱۰هزار اصله نهال برای توسعه فضای‌سبز به مناطق نفتخیز جنوب ارسال شد تولیدپایدار97درصدی اوره درشرکت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان باحمایت عضوهیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری از ۴۰۳ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته از محل عوارض آلایندگی به شهرداری مسجدسلیمان، ۱۸۳ میلیارد آن هزینه شده و ۲۲۰ میلیارد تومان در حساب موجود میباشد/ در بحث اعتبارات عوارض آلایندگی ، مجموعه شهرداری به غیر از پروژه های تعریف شده ، اجازه و اختیار هیچگونه هزینه کردی ندارد و آزادسازی اعتبارات با نظر استانداری و فرمانداری خواهد بود/ اجازه نخواهیم داد ریالی از اعتبارات عوارض آلایندگی در جایی خارج از موارد قانونی مشخص شده هزینه شود اگر مسئولان شهری صدای مردم شهر باشند قطعا مشکلات مردم مرتفع خواهد شد/۴ کپسول برای مصرف یک خانوار در ماه! جلسه ستاد بحران با حضور شهردار و فرماندار مسجدسلیمان برگزار گردید آغاز نوسازی ناوگان سازمان اتوبوسرانی

0

استاندار خوزستان: انتخابات در مسیری قرار نگیرد که خدای ناکرده ذهنیت طراحی از پیش تعیین شده انتخابات به وجود آید

  • کد خبر : 3538
  • ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۷

راستا نیوز – عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان در کارگروه ستاد انتخابات که امروز، 26 دی‌ماه در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد با تاکید بر برگزاری انتخابات سالم در اسفندماه، بیان کرد: باید توجه داشته باشیم که. وی ادامه داد: شورای نگهبان نیز باید با سعه صدر تا برگزاری انتخابات روند آن را در نظر […]

راستا نیوز – عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان در کارگروه ستاد انتخابات که امروز، 26 دی‌ماه در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد با تاکید بر برگزاری انتخابات سالم در اسفندماه، بیان کرد: باید توجه داشته باشیم که.

وی ادامه داد: شورای نگهبان نیز باید با سعه صدر تا برگزاری انتخابات روند آن را در نظر بگیرد و این نه حق دولت است که مهندسی کند چه افرادی وارد مجلس شوند و نه هیات نظارت چنین حقی دارند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: ملت ایران این بار آمده تا تجدید عهدی با نظام کند؛ بنابراین باید فضا را باز کرد و هیچ‌کس نیز حق دخل و تصرف در انتخابات را ندارد.

وی افزود: قطعا برخی‌ها با استفاده از ابزارهایی درصدد هدایت انتخابات هستند که وظیفه هیات‌های اجرایی این است که بر کار آن‌ها نظارت کنند و اگر جایی حرف غیر منطقی زده شود باید با آن مقابله کرد. باید همان حساسیتی که نسبت به هیات‌های اجرایی هست، نسبت به هیات‌های نظارتی هم باشد.

مقتدایی با بیان این‌که همه باید مطیع قانون باشند، گفت: به عنوان کسی که تجربیات متعددی دارم باید بگویم که روند شروع انتخابات از هم‌اکنون تا روز رای‌گیری باید به گونه‌ای دلگرم کننده و طوفنده باشد و مردم را دلسرد نکند تا بتوانیم هم جواب گردن کشان منطقه و هم جواب گردن کشان بین‌المللی را دهیم.

وی با تاکید بر حضور مردم در انتخابات نیز افزود: حکومت‌داری وابسته به مردم است و اگر حکومت مردم را نداشته باشد بی‌شک نمی‌تواند کاری از پیش ببرد و دوامی نخواهد داشت. حکومت نیز باید با ابتکار و نوآوری همراه باشد و لازمه نوآوری هم فکر جدید است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: مردم اساسی‌ترین رکن‌های حکومت یعنی مجلس و دولت را تعیین می‌کنند؛ بنابراین مجموعه مجلس باید مجموعه‌ای با فکر نو باشد. ما باید قشر جوان را به حساب آوریم تا موفق شویم که اگر این کار را نکنیم خدای ناکرده هزینه سنگینی را خواهیم پرداخت. بنابراین انسان‌های کار کشته باید در کنار انتخابات حضور داشته باشند و آن را در جهت صحیح هدایت و نظارت کنند.

وی اظهار کرد: هیچ‌کس به جز مراجع حق ندارد که مسائل شرعی را از طرف مردم تفسیر کند. فقط یک شخصیت فراتر از قانون وجود دارد که آن هم به لحاظ قانون و شرع می‌تواند تصمیم بگیرد که آن نیز مقام معظم رهبری است که ایشان نیز به لحاظ اختیار قانونی و شرعی حرف آخر را می‌زنند.

مقتدایی اضافه کرد: بنابراین هیات‌ها باید از حقوق مردم دفاع کنند که اولین حقوق نیز حقوق کاندیداها است؛ یعنی اگر مراجع چهارگانه مجدداً در آن مجموعه صلاحیت فردی را رد کردند، برای هیات‌ها باید قابل قبول باشد وگرنه مصاحبه کنند و از آن‌ها توضیح بخواهند. اگر کسی بدون تایید مراجع چهارگانه رد شود باید توضیح خواسته شود.

وی با اشاره به مراقبت از انتخابات عنوان کرد: باید چه به لحاظ فیزیکی و محتوایی از انتخابات با نهایت دقت مراقبت کرد. نفراتی که سر صندوق‌ها هستند امانتدار و انسان‌های متدینی باشند که اگر 10 ریال به آن‌ها داده شود، حتی اگر صندوق هم باز شد همان 10 ریال باشد.

استاندار خوزستان گفت: تا آخرین لحظه باید فرصت را برای رای‌گیری فراهم کرد تا همه بتوانند در انتخابات شرکت کنند چرا که ممکن است میل برخی افراد اقتضا کند در ساعات آخر پای صندوق‌های رای بروند و تا نفر آخر باید رای خود را بدهد و ما مجوز تمدید زمان انتخابات را می‌گیریم. بنابراین در بحث مراقبت هم از حیث شکل آن که نیروی انتظامی و ناظر را شامل می‌شود و هم از حیث محتوا که براساس آن باید حتی بیرون از صندوق را نیز صیانت کرد که مبادا کسی چیزی را توزیع کند یا کسی، فرد دیگر را تهدید یا وادار به رای‌دهی به شخص خاصی کند، باید مدنظر قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: موارد مربوط به انتخابات در استان تاکنون بند به بند اجرا شده است و با استفاده از حوادث تلخ و شیرین انتخابات در دوره‌های قبل، خصوصاً در خصوص مجلس شورای اسلامی نیز تذکرات لازم داده شده است تا پیش‌بینی و پیش‌گیری‌های لازم را برای موارد احتمالی در نظر بگیرند.

مقتدایی با اشاره به قانون‌مداری و فصل‌الخطاب بودن قانون خطاب به فرمانداران گفت: اعتقادم این است که قانون اساسی و قوانین، به لحاظ تلفیق رسمی بودن و شرعی بودن جای هیچ‌گونه حرفی باقی نگذاشته است و هیچ‌کس حق ندارد که فراتر از قانون نظری بدهد چرا که قانون برای حل مشکلات وضع می‌شود و بهتر است که به قانون مثبت نگریسته شود و امیدواریم که یکپارچگی در برداشت صورت گیرد و عملا در رفتار و اقدامات ما نیز عملی باشد.

وی اظهار امیدواری کرد: انتخابات پیش رو، انتخاباتی پشتوانه‌ساز برای نظام و خون شهدا باشد و عاقبت به خیری را برای همه به ارمغان بیاورد و ان‌شاءالله انتخابات هر چه باشکوه‌تر برگزار شود. هر چه در مرحله اول کاندیداها بیشتر باشند، حضور نیز پرشورتر خواهد بود.

استاندار خوزستان در پایان گفت: رسالت فرماندار و ستاد انتخابات در مرکز استان بسیار سنگین است، آن‌ها باید میدانی عمل و اخبار و اطلاعات را رها کنند و خود وارد میدان شوند و در هر موضوعی نیز حضور فیزیکی داشته باشند.

لینک کوتاه : https://rastakhouzestan.ir/?p=3538

نوشته های مشابه

۱۲آذر
حکم قصاص برای قاتل شهید سعید پویان صادر شد
۱۲آذر
۱۰هزار اصله نهال برای توسعه فضای‌سبز به مناطق نفتخیز جنوب ارسال شد
مشارکت عملی شرکت‌نفت‌و‌گاز‌مسجدسلیمان در طرح کاشت 1 میلیارد اصله نهال؛

۱۰هزار اصله نهال برای توسعه فضای‌سبز به مناطق نفتخیز جنوب ارسال شد

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.