آشفتگی در انتخاب سرمربی نفت / چرا تقوی به مسجدسلیمان نیامد!؟

آشفتگي در انتخاب سرمربي نفت / چرا تقوي به مسجدسليمان نيامد!؟

وقتی هدف باقری نیا و مسئولین نفت در لیگ امسال رده یازدهم جدول است آیا مکوندی که در شرایط حساس لیگ ۱ در فصل گذشته تیم نهم جدولی را قهرمان می کند نمی تواند رتبه ۱۱ جدولی را برای تیمش رقم بزند. مکوندی که خیل عظیم هواداران مسجدسلیمانی را برخلاف باقری نیا پشت سر خود دارد. وقتی مسئولین نفت از مشکلات تقوی سخن به میان آورده اند آیا دیگر مربیان مد نظر آقایان با چنین مشکلاتی مواجه نبوده اند؟! آیا مربیان مدنظر این آقایان توسط سازمان لیگ محروم نشده اند؟!

راستا نیوز/ سعید مرادی: مجتبی تقوی از مربیان تحصیلکرده ای ست که کارنامه مشخصی در فوتبال ایران دارد. پس از این که محمد نظری مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی مناطق نفت خیز جنوب اعلام کرد توافقات نهایی با تقوی صورت گرفته است هواداران نفت اگر چه قلباً دوست داشتند بهروز مکوندی چهره محبوب و سرشناس مسجدسلیمانی عهده دار مربیگری تیم شان باشد اما به این انتخاب نیز اعتراضی نداشتند و همگان در انتظار حضور مجتبی تقوی در مسجدسلیمان بودند که در کمال تعجب یک بار دیگر نظری اعلام کرد تقوی از آمدن انصراف داده است و در اظهار نظر دیگری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ما با آقای تقوی توافق کرده بودیم اما وی چند مرحله متن قرارداد فی‌مابین را تغییر داد و در نهایت هم حاضر به امضای قرارداد نشد، بنابر این حضور او در تیم نفت مسجدسلیمان به طور کامل منتفی است…

همچنین نظری در گفتگوی دیگری با خبرگزاری ایسنا اعلام کرد: باقری نیا به عنوان سرمربی نفت انتخاب شده و از قول باقری نیا گفته شد: ما تلاش می‌کنیم که مکوندی دستیار اول تیم شود. مذاکره‌ای هم در این زمینه با مکوندی خواهم داشت و ما جای دستیار اول را برای مکوندی گذاشته‌ایم. نفت مسجدسلیمان تیم او است و از او می‌خواهیم در شهر خودش برای تیم نفت کار کند….

وی بیان‌کرد: باقری‌نیا به دنبال کارها است و ان‌شاالله این هفته تعدادی از بازیکنان خود را مشخص خواهد کرد. تمرینات تیم نیز از ۱۶ خردادماه آغاز می‌شود….

پس از آن ابراهیم پیرامون مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس،‌ سرمربی‌گری مجید باقری‌نیا را یک شایعه خواند و گفت: با مجید باقری‌نیا هم مثل سایر گزینه‌های دیگر مذاکره کرده‌ایم و هنوز هیچ چیزی قطعی نشده است. نه سرمربیگری تقوی در نفت منتفی شده نه حضور باقری‌نیا قطعی شده است و ادامه داد: مشخص نیست که چه زمانی سرمربی نفت مسجدسلیمان را به طور قطعی انتخاب خواهیم کرد…

محمد نظری به این مصاحبه واکنش نشان داد و محمد نظری در گفت وگو باایسنا، با تکذیب صحبت های پیرامون مبنی بر این که عبدالمجید باقری نیا، سرمربی باشگاه نفت مسجدسلیمان نشده است، گفت: شب گذشته-یکشنبه- با آقای عبدالمجید باقری نیا مذاکرات نهایی را انجام دادیم و قرارداد همکاری را نیز امضا کردیم. نمی دانم چرا آقای پیرامون مصاحبه کرده اند و گفته اند که هنوز سرمربی تیم انتخاب نشده است. سرمربی فصل آینده ما عبدالمجید باقری نیا خواهد بود.

وی همچنین درباره صحبت های اکبر محمدی نیز گفت: آقای محمدی قرار بود دستیار آقای تقوی باشند و اطلاعی از قرارداد ما و آقای تقوی نداشتند. آقای تقوی بنا به مشکلاتی که داشتند نتوانستیم با ایشان توافق کنیم…

تمامی این ها نشان از یک سردرگمی و ضعف در مدیریت می دهد. ضعفی که ممکن است در همین سال اول شاهد سقوط تیم نفت به لیگ ۱ باشیم. یک منبع موثق در ارتباط با عدم حضور مجتبی تقوی به ما گفت: متاسفانه عده ای دوست نداشتند تقوی به مسجدسلیمان بیاید و در این رابطه بسیار کارشکنی کردند ایشان گفت: در صحبتی که با مهدی تاج داشتیم ایشان گفتند به هیچ وجه تقوی مشکلی برای هدایت تیم نفت ندارد… ایشان ادامه دادند: تا ساعت ۱۰ شب روز یک شنبه که قرار بود آقای تقوی به اهواز برای عقد قرارداد بیاید ایشان به همراه اکبر محمدی منتظر بلیط هواپیما ماندند غافل از آن که در همین ساعت مدیران نفت فارغ از این قول و قرارها در حال مذاکره با مربی دیگری بودند… وی گفت: قطعاً آقای تقوی از طریق وکیل خود در ارتباط با این که بعضی ها در رسانه ها اعلام کرده اند که تلویحاً به ما گفته اند ایشان برای مربگری مشکل دارد و… اقدام خواهد کرد…

اما واقعیت این است که مسئولین نفت خصوصاً محمد نظری در ارتباط با انتخاب سرمربی تیم بسیار ضعیف و آشفته عمل کرده است. اصرار بر حضور بهروز مکوندی در کادر مربیگری تیم نفت به دلیل محبوبیت بیش از حد ایشان نزد هواداران است و مسئولین می خواهند با حفظ مکوندی خیالشان از بابت هواداران راحت باشد. در حالی که مکوندی علاوه بر محبوبیتی که دارد از لحاظ فنی مربی با دانشی ست و قطعاً می تواند انتظارات هواداران را برآورده سازد. عبدالمجید باقری نیا در گفتگوی دیگری که با خبرگزاری ایسنا داشته است درباره هدف تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر، می گوید: قطعاً تیم باید در لیگ حفظ شود و ما هر یک پله ای که از انتهای جدول فاصله بگیریم، خوب است. به نظر من قرار گرفتن در یکی از رده های دهم یا یازدهم برای تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان جایگاه ایده آلی است و اگر به عنوان یک تیم که اولین حضورش در لیگ برتر است، بتوانیم در مکان نهم قرار بگیریم این کار بسیار بزرگی می باشد….

وقتی هدف باقری نیا و مسئولین نفت در لیگ امسال رده یازدهم جدول است آیا مکوندی که در شرایط حساس لیگ ۱ در فصل گذشته تیم نهم جدولی را قهرمان می کند نمی تواند رتبه ۱۱ جدولی را برای تیمش رقم بزند. مکوندی که خیل عظیم هواداران مسجدسلیمانی را برخلاف باقری نیا پشت سر خود دارد.

وقتی مسئولین نفت از مشکلات تقوی سخن به میان آورده اند آیا دیگر مربیان مد نظر آقایان با چنین مشکلاتی مواجه نبوده اند؟! آیا مربیان مدنظر این آقایان توسط سازمان لیگ محروم نشده اند؟!

آنچه مشخص است انصراف مسئولین نفت از عقد قرار داد با مجتبی تقوی و انتخاب سراسیمه عبدالمجید باقری نیا که در سال اول حضور نفت در لیگ ۱ این تیم را اواسط فصل رها کرد و به عنوان کمک مربی در یکی از تیم های لیگ برتری مشغول به کار شد با شائبه هایی همراه است. شائبه هایی که باید مسئولین نفت خصوصاً محمد نظری که نشان داد در تصمیم گیری های بزرگ نمی تواند موفق عمل کند به آن پاسخ بدهند.

درباره نویسنده

1936مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2021 راستا خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی