چرا شورای شهرمسجدسلیمان نمی خواهد گزینه مناسب و لایقی از بین توانمندان این خطه انتخاب کنند!

چرا شورای شهرمسجدسلیمان نمی خواهد گزینه مناسب و لایقی از بین توانمندان این خطه انتخاب کنند!

راستا نیوز / زمان بابادی شوراب : این روزها در حالی نام گزینه های احتمالی متعددی بعنوان شهردار شهرستان مسجدسلیمان(شهر اولین ها) در سایت ها و فضاهای مجازی بحث و بررسی می گردد،که قبلا فردی غیر بومی سکان مدیریت شهری آن را برعهده داشته و پس از استعفای ایشان،شوراییان هنوز نتوانسته اند گزینه واجد شرایط را معرفی و منصوب نماید.

البته در این چند روز گذشته شایعاتی پیرامون انتخاب فرد غیربومی دیگری بر سر زبان ها افتاده و انتخاب ایشان بعنوان شهردار تقریبا قطعیت پیدا کرده است.

پرسش اساسی که در این میان پیش می آید،این است که،آیا این مردم که همواره تاریخ و هویت خود را به تاریخ و هویت ایران و کوروش کبیر گره می زنند و همیشه بزرگانی همچون سردار اسعد بختیاری و امثال ایشان را  قهرمان خود و ناجی دوران تاریخی ایران معرفی کرده و توانایی و هویت تاریخی خود را در قالب اینگونه افراد بیان می کنند،(که عموما عنوان همین مسائل باعث حساسیت و تضاد جوامع و اقوام دیگر نسبت به مردم این دیار می شود) چگونه این جامعه با این پیش فرض های تاریخی مدیران توانایی که پتانسیل سکانداری یک مدیریت کوچک به نام شهرداری مسجدسلیمان را در خود پرورش نداده اند؟ و شاید هم این موضوع ناشی از ناتوانی افرادی است که خود را بعنوان اعضای شورای شهر مسجدسلیمان در ویترین این شهر قرار داده اند که بدلیل عدم شایستگی موفق نشده و یا نخواسته اند گزینه مناسب و لایقی از بین توانمندان این خطه انتخاب کنند!

گویی این جمع باید فردی ضعیف و ناتوان تر از خود پیدا کرده تا آن را بعنوان سکان دار مدیریت منصوب نماید،چرا که عامدانه نمی خواهند کسی را بالاتر از خود مطرح نمایند که در آینده براساس توانایی این گونه اشخاص رقیبی برای خود و افرادی که این نقش را برای آنان درنظرگرفته اند ایجاد نشود،غافل از اینکه این مردم شایسته و لایق بهترین ها را،با این گونه تفکرات نامعقول محدود کرده و باعث رکود و عدم پیشرفت این دیار شده اند.

در صورتی که با انتخاب و میدان دادن به افراد توانا ضمن برآورده کردن حداقل های تاریخی اجتماعی خود در این زمینه و موارد مشابه می توان تحولات عظیم را در این شهر بوجود آورد که متاسفانه این جمع با این بازی کودکانه برای مطرح بودن  خود و ضربه زدن به این جامعه عمل می کنند.

افسوس برای مردمی که قلم بدستان و نخبگان آن قلم را فقط برای برخورد با همتباران توانمند خود استفاده می کنند و نسبت به این بی احترامی به توانمندان و شایستگان قوم سکوت کرده اند.

ضمنا به همین جهت اینجانب به این طریق اعتراض خود را به عمل ناخوشایند این گروه اعلام می دارم و با بیان اعتراضم،خود را از توهین آن جمع مبرا می دانم.

درباره نویسنده

1936مطلب نوشته است .

۵ Comments on “چرا شورای شهرمسجدسلیمان نمی خواهد گزینه مناسب و لایقی از بین توانمندان این خطه انتخاب کنند!”

 • ایرج wrote on 24 ژانویه, 2016, 14:49

  از استاندار خوزستان خواهشمندم. شورای شهر مسجدسلیمان رو بر کنار کنن اینها فقط به فکر خود,هستن واصلا بفکر پیشرفت وابادانی شهر نیستن  فقط گروه بازی ودسته بازی بخاطر خود هستن لطف برای برکناری این مهرهای سوخته اقدام کنید

 • پیمان جلیلی wrote on 24 ژانویه, 2016, 15:14

  با سپاس از جناب بابادی 

  ولی این مشکل تنهادر مسجدسلیمان نیست اکثر شهرهای خوزستان در شورای شهر مشکل دارند خرمشهر،ابادان،امیدیه،بهبهان،اهواز، هم چنین مشکلی رو دارند 
  درسته ما دوست داریم گزینه انتخابی فرزند مسجدسلیمان باشد ولی بیاد داشته باشیم مهندس فلسفی و مهندس حسن زاده که بومی نبودند خیلی موفق تر بودند هنوز که هنوزه به نیکی ازشون یاد میشه

 • محمد wrote on 24 ژانویه, 2016, 15:48

  جهانبخش خدادادی با۲۶سال سابقه اجرایی فقط درشهرداری بهترین گزینه است

 • مسعود قربانی wrote on 24 ژانویه, 2016, 16:38

  اخه تا به کی باید چوب بی برنامگی و نگاه خود بینانه ی بعضی از مسیولین شهری و استان رو بخوریم .

  به داد مسجدسلیمان شهر اولینها برسید…….

 • محسن علیجانی wrote on 25 ژانویه, 2016, 14:17

  زنده باد قلم زنده باد بابادی شوراب؛تیزبینانه و موشکافانه است

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2021 راستا خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی