رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات خوزستان:
صلاحیت ۸ کاندیدای خوزستانی دیگر در بازبینی مجدد شورای نگهبان تأئید شد

صلاحیت 8 کاندیدای خوزستانی دیگر در بازبینی مجدد شورای نگهبان تأئید شد

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات خوزستان گفت: پس از بررسی مجدد صلاحیت‌ها در شورای نگهبان صلاحیت ۸ نفر تأئید و صلاحیت ۴ نفر نیز رد شد.

راستا نیوز – صلاحیت ۳۲۵ نفر برای حضور در انتخابات مجلس احراز شد که هر ۱۸ نفر برای تصاحب یک کرسی خوزستان در مجلس شورای اسلامی رقابت می‌کنند.

به گزارش راستا نیوز به نقل از رهیاب، استان خوزستان بعد از تهران، اصفهان و آذربایجان شرقی با ۱۸ نماینده صاحب بیشترین کرسی‌های مجلس است و این موضوع علتی بر افزایش شور انتخاباتی و رقابت‌های حوزه‌های مختلف این استان شده است.

با پایان یافتن کار ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی ۶۲۳ نفر در ۱۴ حوزه اصلی و ۱۳ حوزه فرعی انتخابیه استان خوزستان نام نویسی کردند. از این تعداد ۵۶۸ نفر را آقایان و ۵۵ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند که ثبت نام بانوان نسبت به دوره گذشته رشد ۳۰۰ درصدی داشت.

هومن خورشید، رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات خوزستان در گفتگو با رهیاب اظهار داشت: بعد از بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان صلاحیت ۳۲۱ نفر تأئید و ۲۴۰ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

وی عنوان کرد: پس از بررسی مجدد صلاحیت‌ها در شورای نگهبان صلاحیت ۸ نفر تأئید و صلاحیت ۴ نفر نیز رد شد.

براساس آمار اداره کل ثبت‌احوال، جمعیت کل استان ۴ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۶۴۰ نفر است که از این تعداد ۳ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۲۵۸ نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند. تعداد رای اولی‌ ها در این دوره از انتخابات ۷۵ هزار و ۴۸۹ نفر است که تا هفتم اسفند سال جاری سن آن‌ ها به ۱۸ سالگی می ‌رسد و می تواننند رای دهند که از این تعداد ۳۶ هزار و ۹۶۵ نفر خانم و ۳۸ هزار و ۵۲۴ نفر آقایان هستند.

استان خوزستان دارای ۲۷ شهرستان و ۴۰ بخش است و ۲ هزار و ۹۹۶ شعبه انتخابات در استان وجود دارد که از این تعداد ۸۷۵ شعبه سیار هستند. همچنین تعداد صندوق‌ های رای‌گیری ۵ هزار و ۹۹۲ است و ۵۰ هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات در استان خوزستان هستند.

استان خوزستان ۱۸ کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد که اهواز و آبادان با دارا بودن ۳ نماینده در مجلس، بیشترین کرسی‌ها در بین حوزه‌های خوزستان دارند و بقیه حوزه‌ها نیز یک نماینده در مجلس دارند.

درباره نویسنده

1936مطلب نوشته است .

One Comment on “رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات خوزستان:
صلاحیت ۸ کاندیدای خوزستانی دیگر در بازبینی مجدد شورای نگهبان تأئید شد

  • ادریس wrote on 23 فوریه, 2016, 12:58

    دکتر اسماعیل جلیلی

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2021 راستا خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی