با حضور معاون اول رییس جمهور فاز اول کارخانه آلومینیوم مسجدسلیمان رسماً افتتاح شد + تصاویر

با حضور معاون اول رییس جمهور فاز اول کارخانه آلومینیوم مسجدسلیمان رسماً افتتاح شد + تصاویر

راستا نیوز – دکتر اسحاق جهانگیری پس از افتتاح کارخانه آلومینیوم کاوه خوزستان با اشاره به این که در گذشته اگر طرح های بزرگی نظیر فولاد شادگان، اروند و یا کارخانه آلومینیوم افتتاح می شد بعنوان یکی از کارهای مهم صنعتی کشور به حساب می آمد، گفت: خوشبختانه امروز بخش خصوصی و دولتی در زمینه سرمایه گذاری در رشته های خوب اقتصادی فعال شده است.به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان، وی ادامه داد: در گذشته طرح های فولاد با این وسعت را فقط دولت انجام می داد اما امروز در این کارخانه ها دولت سرمایه گذاری خاصی نداردو این یعنی همان اجرای سیاست های اصل ۴۴ که توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه دولت نباید با بخش خصوصی رقابت کند گفت: دولت باید سازوکار و میدان رقابت صحیح میان بخش خصوصی را طراحی کند تا همه ظرفیت ها برای به حرکت درآمدن اقتصاد کشور به میدان بیاید.

دکتر جهانگیری اظهار داشت: امروز بخش خصوصی و بخش غیردولتی و عمومی با امید به صحنه آمده اند و باید شرایطی بوجود آوریم که منابع خارجی نیز برای وسعت بخشیدن به کار وارد کشور شود. معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه وقتی برای اجرای دو طرح صنعتی ۴ میلیارد دلار منابع وارد کشور می شود قطعا این سرمایه گذاری ها می تواند بخش ها و مناطق مختلف کشور را متحول کند.

وی تصریح کرد: دولت باید با دنیا تعامل و گفتگو داشته باشد تا شرایط برای صادرات و فروش کالا واردات و فناوری های نوین و جذب منابع مالی به منظور اشتغال و توسعه فراهم شود. دکتر جهانگیری درادامه با قدردانی از بنیاد مستضعفان که در بخش های مختلف صنعتی و کشاورزی و نیز خدمت رسانی به مردم مناطق محروم طرح های خوبی در دست اجرا دارد، گفت: در هیچ کجای دنیا نهادهای غیردولتی عمومی سرکوب نمی شود، باید کاری کنیم که شرکت های سرمایه گذاری متعلق به نهادهای عمومی منابع خود را برای توسعه به کشور آورند. معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه مسجدسلیمان شهر بزرگ و قابل اعتنایی که دارای امکانات زیرساختی و صنعتی مبدل شده گفت:باید کاری کنیم که توازن در کل کشور ایجاد شود ، مشکلات همه جای کشور حل شود و توسعه بیش از پیش فراهم آید.

وی با اشاره به تخصیص ۱۲ هزار میلیارد تومان برای توسعه و اشتغال در روستاها گفت: اگر بخش خصوصی واقعی به صحنه بیاید این تسهیلات موجب رونق و اشتغال در کشور خواهد شد. دکتر جهانگیری آلومینیوم را از صنایع مهم کشور برشمرد و گفت: راه اندازی صنعت آلومینیوم در اصفهان و اراک باعث شد که استان های اصفهان و مرکزی صنعتی شوند.

به گزارش راستا نیوز پیش از سخنان دکتر جهانگیری علیرضا گوروئی فرماندار مسجدسلیمان در سخنانی ضمن خیر مقدم به معاون اول رییس جمهور ،وزراء، استاندار خوزستان و … گفت: از همه دست اندرکاران، همراهان و حامیان پروژه آلومینیوم مسجدسلیمان که با تلاش شبانه روزی خود باعث افتتاح و راه اندازی فاز اول این پروژه گردیدند تشکر و سپاسگزاری می نمایم. گوروئی ادامه داد: تشکر ویژه ای از دکتر شریعتی استاندار محترم خوزستان دارم که علاوه بر تشکیل کارگزوههای حمایت از سرمایه گزاری پیگیری های ویژه ای برای راه اندازی آلومینیوم مسجدسلیمان داشته اند.گوروئی گفت: آلومینیوم مسجدسلیمان در بازه زمانی قابل قبولی آغاز و به اتمام رسید. رییس شورای تامین شهرستان مسجدسلیمان گفت: با توجه به این که سهم عمده اشتغالزایی آلومینیوم بستگی به صنایع پایین دستی دارد انتظار داریم سرمایه گزاران به این بخش ورود کنند و مسئولین نیز آمادگی هر نوع همکاری با آن ها را دارند.

فرماندار مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: خوشبختانه شاخص های اجتماعی ما بهبود پیدا کرده است و در این مهم نقش دولت انکار ناپذیر است. وی با بیان این که پروژه آلومینیوم در همین دولت اغاز و به پایان رسید ادامه داد: علیرغم کاهش نرخ بیکاری اما همچنان بالاترین نرخ بیکاری در کشور از آن شهرستان مسجدسلیمان است. وی ادامه داد: مردم مسجدسلیمان قبل و بعد از جنگ پایبندی خودشان را به نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان دادند. آن ها همچنین با رای ۷۴ درصدی خود باور کردند دولت در این شهر امید را زنده کرده است و باور کردند در مسیر حل مشکلاتشان دارد قدم بر می دارد.

علیرضا گوروئی در بخش پایانی سخنان خود گفت: بیش از ۹۲ درصد جمعیت ما در شهر زندگی می کنند اما عمران شهری ما وضعیت خوبی ندارد. وی از معاون اول رییس جمهور خواست با توجه ویژه خود احداث یک پارک بزرگ با عنوان پارک دولت را برای این شهرستان به تصویب برساند.

مهندس سید محمد اتابک نیز در سخنانی اظهار کرد: امیدوارم راه اندازی این کارخانه در شهر اولین ها برای منطقه نویدی باشد به آغاز دوباره صنعتی  شدن و اولین شدن دوباره این منطقه . وی ادامه داد: همگان توجه داشته باشید میزان اشتغال در کارخانه آلومینیوم محدود است و آنچه ایجاد اشتغال خواهد کرد صنایع پایین دستی این کارخانه است که توسط بنیاد مستضعفان در احداث این کارخانه با کمک های شایان دولت و استاندار انجام شده است . اتابک ادامه داد: بنیاد هم اگر کاری انجام بدهد حتما با هماهنگی دولت با هدف  اشتغالزایی و رفع محرومیت زدایی منطقه بوده است که بخشی از آن عملیاتی شده است.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر این که حرکت توسعه صنعتی کشور سرعت خوبی پیدا کرده است، گفت: خوشبختانه این توسعه صنعتی تنها مختص به نقاطی محدود نیست بلکه در سرتا سر کشور طرح های عمرانی و صنعتی در حال اجرا است تا توازن در کل کشور ایجاد شود.

درباره نویسنده

1936مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2021 راستا خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی