شورای شهر بستان منحل شد

شورای شهر بستان منحل شد

عصر خوزستان: بخشدار بستان گفت: انحلال شورای شهر بستان روز یکشنبه به صورت رسمی از سوی فرمانداری دشت آزادگان ابلاغ شد. احمد هاشمی‌زاده بیان کرد: شورای شهر بستان به دلیل نبود توافق اعضا و نرسیدن به حد نصاب قانونی برای تشکیل جلسات پس از طی مراحل قانونی منحل شده است.

وی افزود: جریان انحلال شورای این شهر از یک سال پیش، در پی تشکیل نشدن جلسات و استعفای ۲ نفر از اعضای شورا آغاز شد، پس از طی مراحل قانونی و دعوت از ۲ نفر از اعضای علی‌البدل آنها نیز به دلیل اختلافات، از حضور در شورای شهر انصراف دادند. هاشمی‌زاده اضافه کرد: پارسال شورای حل اختلاف مرکز برای رسیدگی به مشکلات این شورا تشکیل شد، سپس درخواست انحلال به وزارت کشور ارجاع شد که پس از بررسی ۲ ماهه رای انحلال شورای شهر بستان صادر شد.

وی ادامه داد: طبق قانون، استاندار خوزستان قائم مقام شورا است که نسبت به تعیین شهردار بستان اقدام خواهد کرد و شهرداری از این به پس زیر نظر استانداری اداره می‌شود. هاشمی‌زاده گفت: شورای شهر بستان به دلیل اختلافات میان اعضا از ۲۱ شهریور ۹۸ هیچ جلسه‌ای تشکیل نداده است. وی با اشاره به طولانی شدن پروسه انحلال شورای شهر، افزود: به دلیل نبود شورا، کارکنان شهرداری بستان پنج تا ۶ ماه است حقوق نگرفته‌اند و بیمه آنها بین یک تا ۲ سال است که پرداخت نشده است.

شورای شهر بستان، پنج عضو اصلی و سه عضو علی‌البدل دارد. شهر مرزی بستان از توابع دشت آزادگان در غرب خوزستان، حدود هشت هزار نفر جمعیت دارد. اسفند پارسال نیز انحلال شورای اسلامی شهر کوت عبداله مرکز شهرستان کارون با حکم شورای حل اختلاف مرکزی کشور ابلاغ شد.

درباره نویسنده

1936مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2021 راستا خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی