یکی از مهمترین علل قرمز شدن مجدد بعضی از شهرهای استان خوزستان عدم اطلاع رسانی صحیح و ارتباط با رسانه ها توسط مسئولان درمانی ست

یکی از مهمترین علل قرمز شدن مجدد بعضی از شهرهای استان خوزستان عدم اطلاع رسانی صحیح و ارتباط با رسانه ها توسط مسئولان درمانی ست

عصر خوزستان- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان این که بنا بر جدیدترین اعلام وزارت بهداشت در خصوص وضعیت کرونا در استان‌ها، مسجدسلیمان و آغاجاری در استان خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارند و بهبهان از وضعیت قرمز خارج شد.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان امروز (۳۰ مردادماه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس اعلام آخرین وضعیت بیماری در استان از سوی وزارت بهداشت که به صورت هفتگی اعلام می‌شود، شهرهای مسجدسلیمان و آغاجاری در وضعیت قرمز هستند و شهرستان بهبهان به دلیل همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی از وضعیت قرمز خارج شد.

وی افزود: تغییر در وضعیت شهرهای قرمز استان یک هشدار جدی است و مشخص می‌کند که وضعیت موجود، بسیار شکننده است و در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کل استان خوزستان درگیر پیک دوم کرونا می‌شود که بسیار سنگین‌تر از پیک اول بیماری است.

ابول‌نژادیان گفت: مانند هفته‌های گذشته تمامی استان‌های خوش آب و هوا و همجوار با خوزستان در وضعیت قرمز و هشدار هستند و از مردم درخواست می‌کنیم از سفر به این استان‌ها، به شدت خودداری کنند چرا که ره‌آورد سفرهای غیرضروری چیزی به جز انتشار بیشتر بیماری نخواهد بود.

وی تصریح کرد: همچنین لازم است همه مردم استان خوزستان علی‌الخصوص شهرهای آغاجاری و مسجدسلیمان از برگزاری و یا حضور در هرگونه مراسم و تجمع اجتناب کنند و در هنگام خروج از منزل، پروتکل‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، شستشوی مرتب دست‌ها و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را با حساسیت و جدیت بیشتری رعایت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصر خوزستان یکی از مهمترین علل قرمز شدن مجدد بعضی از شهرهای استان خوزستان عدم اطلاع رسانی صحیح و ارتباط با رسانه ها توسط مسئولان درمانی ست . سفید اعلام کردن استان خوزستان در حالی که مردم از وضعیت نابسامان شهرهای خود مطلع هستند باعث هجوم بسیاری از مردم دیگر شهرها به این استان و همچنین عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در این شهرها شد. نتیجه آن این گردید که طی سه روز سه نفر در بیمارستان ۲۲بهمن مسجدسلیمان فوت و آمار بستری ها نیز افزایش یابد. انتظار می رود مسئولان بهداشت و درمان اطلاع رسانی و هشدار به مردم را بیش از همیشه در دستور کار خود قرار دهند.

درباره نویسنده

1936مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2021 راستا خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی