شهرداری در ارتباط با قطع درختان پارک ۱۰۰ دستگاه پاسخ بدهد؟ +تصاویر

شهرداری در ارتباط با قطع درختان پارک 100 دستگاه پاسخ بدهد؟ +تصاویر

عصر خوزستان: یکی از عوامل آلودگی و تخریب محیط زیست قطع بی‌رویه درختان و  تخریب آن ها است که بسیاری از آسیب‌های وارد شده به محیط زیست ناشی از ناآگاهی نسبت به این آسیب‌ها است. متأسفانه طی چند سال اخیر قطع بی رویه درختان در بعضی پارک ها و حتی بلوارهای شهرستان مسجدسلیمان موجی از نارضایتی را به همراه داشته است.

روز گذشته طی تماس مردمی مطلع شدیم در پارک ۱۰۰دستگاه شهرداری تعدادی از درختان این پارک قطع و یا کف بری شده اند. برای تهیه گزارش به آن منطقه رفتیم. یکی از اهالی منطقه در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: بیش از ۶ ماه است که به مسئولان شهرداری مراحعه و از آنان خواستیم برای تمیز کردن این پارک اقدام کنند که متاسفانه اقدامی صورت نگرفت تا صبح امروز که تعدادی کارگر شهرداری آمدند و بعضی از این درختان را هرس و تعدادی را نیز به صورت کف بری قطع نمودند.

یکی دیگر از اهالی منطقه گفت: بعضی از درختان این پارک جنب کابل های برق هستند و در صورتی که باد شدیدی بوزد ممکن است با برخورد به کابل برق حادثه ای پیش بیاید وی ادامه داد: به جای هرس این درختان متاسفانه شاهد هستیم تعدادی درخت که اصلا خطرساز نبودند را به صورت کف بری قطع که از دلایل آن بی اطلاعیم… وی ادامه داد:در گذشته تعداد دیگری از این درختان  کف بری شده بودند که آن زمان گفتند می خواهیم به جای آنان درختان جدیدی بکاریم اما ترس ما این است ابتدا درختان را قطع و بعد عده ای سودجو بیایند و زمین آن را تصرف کنند…

همچنین یکی دیگر از اهالی منطقه به خبرنگار ما گفت: چند سالی است که می شنویم شهرداری قصد تخریب این پارک را دارد تا زمین آن را واگذار کند که در صورت صحت این موضوع قطعاً با واکنش شدید اهالی این منطقه مواجه خواهند شد…  وی ادامه داد: اداره منابع طبیعی و همچنین اداره حفاظت محیط زیست به عنوان متولی کیفیت هوا و محیط زیست باید به این موضوع ورود پیدا کرده و برای شفافیت و روشن شدن موضوع مشخص شود که آیا قطع درختان دارای مجوز بوده یا خیر؟!

لازم به ذکر است بهمن ماه سال ۹۷ نیز چنین اتفاقی در بعد وسیع تر برای درختان پارک محله حسین قصاب چشمه علی رخ داد که با اعتراض شدید مردم همراه شد و با ورود دادستان محترم مسجدسلیمان دستور جلب عوامل آن صادر شد. مشروح گزارش آن در سایت باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان (رویش زاگرس)در لینک زیر قابل مشاهده است:

http://www.rouyeshzagros.ir/?p=37642

شهردار وقت مسجدسلیمان در آن مقطع در مصاحبه ای با بیان این که از این اتفاق اطلاعی نداشته است گفت: قطعاً شهرداری مسجدسلیمان به عنوان شاکی به این پرونده ورود خواهد کرد. وی ادامه داد: قطع درختان حتی توسط شهرداری باید با مصوبه کمیسیون ماده ۷ باشد که متاسفانه این اتفاق نیفتاده است و بنده به عنوان شهردار مسجدسلیمان به هیچ وجه از این پرونده کوتاه نخواهم آمد و از دفتر حقوقی شهرداری خواسته ام به جد تا حصول نتیجه این پرونده را پیگیری کند…

علی ایحال امیدواریم مسئولان شهرداری جهت تنویر افکار عمومی در ارتباط با این اتفاق توضیحات خود را ارائه دهند. ضمن آن که پایگاه خبری عصر خوزستان آمادگی انتشار توضیحات مسئولان شهرداری را نیز دارد.

درباره نویسنده

1936مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2021 راستا خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی