مدیر شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان خبر داد:
راه اندازی مرکز توانبخشی خدمات به بیماران اوتیسم در بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان

راه اندازی مرکز توانبخشی خدمات به بیماران اوتیسم در بیمارستان 22 بهمن مسجدسلیمان

راستا خوزستان: با راه اندازی مرکز توانبخشی خدمات به بیماران اوتیسم در بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان علاوه بر کم شدن هزینه ها، تردد به مرکز استان نیز کاهش خواهد یافت.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان در گفتگو با پایگاه خبری راستا خوزستان با اعلام این خبر افزود:

اولین درمانگاه خدمت رسانی به این بیماران در شهرستان و همچنین خدمات در بخش دندانپزشکی با همکاری کادر بیهوشی و اتاق عمل انجام و امیدواریم در آینده در همه بخش ها بتوانیم به بیماران اوتیسمی به ارائه خدمات بپردازیم.
دکتر شایسته شمی پور گفت: با پیگیری های انجمن اوتیسم و بهداشت و درمان شهرستان، خدمات جراحی دندانپزشکی به این بیماران در بیمارستان ۲۲ بهمن فراهم و برای اولین بار ترمیم و جراحی دندان های کودک اوتیسمی، تحت بیهوشی انجام شد.
وی اظهار کرد: پیش از این برای دریافت خدمات به بیماران اوتیسمی می بایست به مرکز استان مراجعه می شد و بیشتر خانواده ها به دلیل هزینه های بالا و رفت و آمد مکرر با مشکل مواجه می شدند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان در پایان از دکتر میلاد حیدریان رییس بیمارستان ۲۲بهمن، دکتر علی آریامنش دندانپزشک، دکتر چاروستایی متخصص ببهوشی، مهران الماسی مدیر داخلی، انجمن اوتیسم شهرستان و سرکار خانم یوسفی مدیر خیریه مهرآفرین که به صورت خیرانه همراهی کردند؛ تشکر و قدردانی نمود.

لازم به ذکر است اوتیسم گونه ای اختلالی عصبی- رشدی است و افرادی که دچار این اختلال هستند به دلیل ناتوانی در برقراری ارتباط و تعاملات اجتماعی با مسائلی نظیر انزوا طلبی، گوشه نشینی و… دست و پنجه نرم می کنند.

درباره نویسنده

1936مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2021 راستا خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی